İcra ilan siteleri hakkında

       Degerli arkadaşlar bu blok icra ilan sitelerini tanıtma amacıyla kuruldu. Aslında icra ilan sitelerinden birisine üye olarak yaşadıgım maduriyet üzerine böyle bir işe kalkıştım.

    Niçin ben kazık yedim başkaları yemesin diye. Basın aracılıgı ile bu sitelerin bir kısmı reklamıını da iyice yaptılar ama gelip görün ki dedikleri kadar iyi çalışmıyorlar yada uzaktan göründükleri gibi degiller.

   Öncelikle bizlerin gözüü bürüyorlar. Nasıl mı çok yüksek fiyatlı bir araba yada arsa yada ev gibi bir malın degerinin yarısı yada büyük indirimlerle alınabilecegine inandırıyorlar. 120 000 liralık evin 80 000 liraya alındıgını son model arabanın degerinin yarısına satıldıgı gibi.

    Ama o araçlar yada gayrimankuller hakkında gerekli bilgiyi toplamıyolar bile cogu zaman siz ne aldıgınızı bilmiyorsunuz dahi.

   peki ne yapmalıyım. bu sitelere üye oluyorsanız fazlaca beklenti içerisine girmeyin. ilanın verildigi yere gidip kendiniz araştırma yapacak durumdaysanız kısmen olabilir. ama şöylede bir durum var ki eger gidebilecek durumdaysanız zaten ilanın verildigi gazetelerden bu ilanları da takip edebilirsiniz yada basın ilan kurumu web sitesinden. bunu adresi  http://www.bik.gov.tr/  hemde devlet güvencesi ve ücretsiz şekilde e uygulama bölümünden ilanlar kısmına giriyorsunuz. İnternet Ortamında Yayınlanan İlan Arama bölümünden http://www.bik.gov.tr:8080/web/e-uygulama/resmi-ilanlar/ilan-arama bu ilanların bürçoguna zaten bedava ulaşabiliyorsunuz. aynı işi parayla yapan siteler sanki yeni bişey bulmuş gibi para kazanıyorlar .

  Tüm icra ilan sitesi madurlarına geçmiş olsun derken üye olmak için araştırma yapan arkadaşlara da geçmemiş olsun diliyorum. :)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !